Długość ścieżki - 10km (około 4h)
Na tablicach znajduje się aż 500 barwnych fotografii, pokazujących ciekawostki geologiczne, życie w potoku, budowę lasu i okazy zwierząt. Najwyższy punkt ścieżki znajduje się na wysokości 884 m n. p.m., skąd roztacza się przepiękna panorama. Na każdej tablicy znajduje się mapka terenu z zaznaczonym przebiegiem ścieżki i przystanków.
Licząca 10 km trasa rozpoczyna się przy kompleksie Czarny Groń i biegnie przez szczyt Potrójnej z której rozpościera się widok na Beskid Mały, Śląski, Żywiecki z Babią Górą na czele, a przy ładnej pogodzie również na Tatry. Informacje na tablicach ukazują walory turystyczne i przyrodnicze Beskidu Małego.
Na terenie ścieżki wytyczono 10 przystanków z 11 tablicami tematycznymi, które dotyczą zagadnień historii i przyrody pobliskich terenów
Tematyka tablic:
- Historia Rzyk oraz kompleksu Czarny Groń a także rośliny, grzyby i zwierzęta chronione - zasady zachowania w lesie, podstawy ochrony gatunkowej, wykaz wybranych gatunków chronionych.
- Potok Wieprzówka - krążenie wody w przyrodzie, charakter potoku, źródła, koryto, brzegi, nadrzeczne łęgi i organizmy zwierzęce oraz roślinne tu żyjące.
- Runo leśne i ściółka - Co i jak zbieramy? Znaczenie ściółki, rośliny, zwierzęta, grzyby i śluzowce ściółki.
- Drzewo - budowa drzewa i jego funkcje w przyrodzie, warstwy lasu, ogólny podział lasów, gatunki drzew Beskidu Małego.
- Krajobraz kulturowy - pochodzenie osadników, budownictwo drewniane, uprawy, hodowla, zespoły i zbiorowiska roślinne dawnych pół uprawnych, łąk i pastwisk.
- Panorama okolicznych wzgórz, nazwy pasm górskich i szczytów widocznych z Potrójnej.
- Buczyna i podszyt - skład buczyn i ich cechy charakterystyczne, podszyt i co żyje w podszycie.
- Rezerwat "Madohora" - budowa geologiczna, typy zespołów leśnych, rośliny i zwierzęta.
- Stok narciarski - łąka, jej rodzaje oraz charakterystyczne rośliny i zwierzęta.
- Wpływ człowieka na środowisko towarzyszące ścieżce.